Monday, July 2, 2012

Jäägriteemalised loodusõppeprogrammid


JÄÄGRI PROGRAMMID


Eesti ulukid

Slaidesitlus "Eesti ulukid" annab põgusa ülevaate piirkonna olulisematest jahiloomadest. Peale seda uuritakse erinevaid ulukite nahku ning jäljekaartidest märgitakse maha loomade jäljeread. Täiendavalt võib vaadata järgnevaid õppefilme: "Väikekiskjad", "Sõralised", Põdra kuningriik", "Poolveelised“.
Koht: Jäägri muuseum
Toimumisaeg: aastaringselt
Programmi kestus: 1-2 h
Sihtgrupp: algkool, põhikool, pered, täiskasvanud

Uluki hoole

Mis on uluki hoole? Kes seda vajavad? Kuidas seda teha? … Nendele küsimustele saab esmalt vastused teoreetilisest ülevaatest jäägrimuuseumis, täidetakse mängulisi töölehti. Seejärel viiakse üheskoos ulukitele lisatoitu jahimeeste poolt ettevalmistatud söödakohta, kus saab täpsema ülevaate, kellele kuhu mida pannakse.
Koht: Mäetaguse jäägri muuseum ja Uhe metsloomade söödakoht
Toimumisaeg: talv
Programmi kestus: 2 x 45 min
Sihtgrupp: algkool, põhikool, pered, täiskasvanud

Uluki seire
See on lihtsustatud ja mänguline variant uluki seirest. Väljavalitud alal (tavaliselt ruut nt. 50 x 50 m) reastuvad osalised kindlate vahemaade tagant ruudu algusesse ühele joonele. Seejärel liigutakse ühest ruudu servast teise e. kammitakse ala läbi. Töölehele märgitakse kõik loomade tegevusjäljed, mida oma teel märgatakse.
Koht: mets Mäetaguse lähedal
Toimumisaeg: aastaringselt
Programmi kestus: 1,5 – 2 h
Sihtgrupp: Põhikooli II ja III aste, gümnaasium, täiskasvanud


Uluki jaht
See on lihtsustatud ja mänguline variant uluki jahist. Jäägrimuuseumis tutvustatakse jahipidamise tavasid ja –relvi läbi ajaloo ning uuritakse jahimeeste trofeesid. Põnevust lisab programmile väline tegevus - ise valmistatud odadega täpsusvisked, ise valmistatud vibudega täpsuslaskmised ja lingivisked. Täiendavalt saab proovida kätt lasketiirus.
Koht: Jäägrimuuseum ja õu
Toimumisaeg: aastaringselt
Programmi kestus: 2 h
Sihtgrupp: Põhikooli II ja III aste, gümnaasium, täiskasvanud

Näitus – programm Karu aastaring
Näitus-programm „Karu aastaring” jutustab pruunkarust meie metsade võimsamaist kiskjast. Kuigi karuga on looduses kohtunud vähesed, tuntakse teda hästi kui metsakuningat, muinasjututegelast ja kaisulooma. Programmi toetavad veel näidismaterjalid erinevatest ulukite nahkadest, toidupurkidest ning töölehtedest, mis aitavad talletada põnevat, mida inimesed metsaoti elust teavad ja mida nad erinevatel aegadel erinevates maailmapaikades karust arvanud on.
Koht: Jäägrimuuseum
Toimumisaeg: aastaringselt
Programmi kestus: 2x 45 min
Sihtgrupp: Lasteaed, põhikool, gümnaasium, pered, täiskasvanud

Giidi, retkejuhi ja külastusprogrammide teenust pakuvad
MTÜ TriTempora, tel 5274978
MTÜ Alutaguse Matkaklubi, tel 5141692
MTÜ Kalina Külaselts, tel 5291482
Muud huvitavat Ida-Virumaalt www.discovering-estonia.ee

1 comment:

  1. Alates 2015 aastast on võimalik tellida Jäägrimuuseumi külastusprogramme Heldi Aialt: e-post heldiaia@gmail.com või tel +372 5347 5093.
    Jäägrimuuseum on avatud igal teisipäeval kell 15.30 - 18.00.
    Muul ajal kokkuleppel.
    Tulge külla!

    ReplyDelete